+421 915 355 283

bicyklezadobreskutky@gmail.com

121 wallstreet Street, ny york , usa

O projekte

Bicykle za dobré skutky je jedinečný projekt, ktorý pomáha nielen znevýhodneným ľuďom, ale zároveň recykláciou použitých bicyklov podporuje cirkulárnu ekonomiku a znižovanie množstva emisií v meste.

Kto je za tým

O  projekte

Sme Greencubator nezisková organizácia, ktorá podáva skutočné, neskreslené a odborné informácie z oblasti nakladania s odpadmi, recyklácie, vplyvu odpadov na človeka a životné prostredie. 

Greencubator sa snaží prostredníctvom vzdelávania v oblasti ekológie a enviromentalistiky zmeniť svet okolo nás k lepšiemu. Vytvorili sme koncept vzdelávania ReThink, ktorého základným cieľom je riešenie globálnych problémov na lokálnej úrovni. Preto pravidelne organizuje odborné prednášky pod názvom „ReThink“, ktoré sa venujú najmä odpadom či kontrastom prírody a ľudskej márnivosti. Zároveň podporuje lokálnych umelcov, poľnohospodárov, nadšencov, kreatívcov, združenia a všetkých, ktorí sa majú chuť niečo dozvedieť a urobiť niečo pre svoje okolie.

Za vznikom stojí FECUPRAL. Miestna recyklačná spoločnosť, ktorá pôsobí na trhu už vyše 25 rokov, počas ktorých sa aktívne venuje problematike odpadov. V posledných rokoch k jej činnosti pribudla aj vzdelávacia aktivita, ktorá predstavuje spoločensky zodpovedné podnikanie. Vedenie spoločnosti presadzuje víziu, ktorej základom je vzdelávanie a informovanie ľudí o tom, v akom stave sa nachádza naše životné prostredie. Cieľom týchto aktivít je zmeniť zmýšľanie ľudí, bez ktorého sa nepodarí docieliť žiadne zlepšenie. Práve z toho dôvodu firma ponúka verejné exkurzie, ktorých sa môžu zúčastniť všetky vekové kategórie. 

Projekt zdieľané bicykle a jeho pilotná fáza:

Unikátny projekt zdieľaných bicyklov, ktorý na svete nemá obdoby. Čo je na tomto projekte také jedinečné? Za vypožičanie bicykla sa bude dať zaplatiť aj netradične, dobrým skutkom. Užívatelia môžu teda formou dobrovoľnej pomoci združeniam, ktoré sú do projektu zapojené, získať kredit a pomáhať tak lokálnej komunite. Tento ambiciózny projekt plánuje postupne navýšiť počet stojísk a zároveň dopĺňať staré použité bicykle, ktoré budú môcť ľudia odovzdať a ktoré sa po oprave zapoja do systému tejto ekologickej formy dopravy. Nové, ale aj používané bicykle sú umelecky nadizajnované skupinou ARTCRIME a predstavujú jedinečnú súčasť estetiky mestského priestoru. 

Ekologický rozmer projektu Vám zase ponúka dozvedieť sa koľko emisií ekvivalentu oxidu uhličitého ste svojím bicyklovaním ušetrili! Aplikácia počíta koľko km prejazdíš a následne porovná objem emisií, ktoré by vznikli, ak by si namiesto bicykla použi verejnú dopravu, poprípade auto. Rozdiel údajov emisií je potom objem, ktoré sa ti podarilo ušetriť.

Aj jednotlivec dokáže veľa, stačí že bude vzorom pre svoje okolie!

Nadšenci bikesharingu

Stretni náš tím

Mladý, dynamicky sa rozvíjajúci kolektív. To je pre partiu týchto ekonadšencov príliš cliché opis. Je to skôr skupina ľudí, ktorá nepoužíva takéto prázdne frázy, ale nahrádza populistické sľuby reálnymi činmi. Unikátnymi spôsobmi menia myslenie ľudí a búrajú tým zaužívané stereotypy v spoločnosti. Do všetkých projektov vkladajú srdce a veria vízii lepšej budúcnosti našich detí.

Soňa

Deň má pre ňu príliš málo hodín. Hyperaktívna hlava tímu, z ktorej neustále srší pozitívna energia. Je bezodnou studincou nápadov ako zmeniť svet okolo nás k lepšiemu.

Števo

Večne usmiate slniečko a šedá eminencia tímu, ktorá myslí globálne, no koná lokálne. Vždy vidí veci z úplne iného uhla a po hodinách tímového brainstormingu sa nečakane objaví a vymyslí presný opak.

Silvia

Silvia dáva dokopy všetko a všetkých. Vie spojiť lokálnych umelcov, hudobníkov či rôzne iné osobnosti, ktoré nezištne podporujú nevšedné projekty, ktoré pomáhajú miestnej komunite a životnému prostrediu.

Lucia

Nepostrádateľná členka partie environmentálnych Avengerov. Neviditeľná hrdinka, ktorá nie je rada v centre pozornosti. Všetka nedocenená čierna robota ale padá na jej ramená. Napriek tomu je Lucka vždy ochotná pomôcť ostatným a povzbudiť vo chvíľach, keď to človek najviac potrebuje.

Máš otázky, s ktorými ti pomôžeme?

Projekt “Bicykle za dobré skutky” spadá pod občianske združenie Green cubator n.o., ktoré si dalo za úlohu šíriť povedomie o potrebe ochrany životného prostredia. Vytvorením jednotnej komunity zloženej z navzájom sa podporujúcich členov chceme prispieť k zlepšeniu života v našom meste.

Kontakt

Jilemnického 2, 08001 Prešov

 +421 915 355 283

“Rozbicyklujme dobrovoľníctvo v našom meste…”

© 2019 Green cubator, n.o. | Made with ❤ by Monika Galon